Co je ortodoncie

Ortodoncie je specializovaný obor zubního lékařství, který se zaobírá léčbou anomálií obličeje, zejména pak úst. Cílem je srovnat čelisti do správné polohy a posunout zuby tak, aby co nejlépe tvořily oblouk. Výsledkem je kromě estetického efektu i delší životnost celého chrupu.

 

Ortodontická léčba je individuální

V případě, že se rozhodnete podstoupit ortodontickou léčbu, stanovíme léčebný plán a dovedeme vás k dokonalému úsměvu. Nikdo není stejný, proto i postupy léčby vypadají různě. Některé postupy jsou poměrně jednoduché, další mohou být náročnější, chirurgické zákroky jsou však výjimkou. Poskytujeme:

  • Komplexní vyšetření

  • Léčba snímacími aparáty

  • Léčba fixními aparáty

  • Zevní tahy a jiné alternativy

  • Chirurgické řešení případů

  • Instruktáž dentální hygieny

  • Air-flow bělení zubů

  • Odstranění zubního kamene ultrazvukem

 

Úloha dentální hygieny v ortodoncii

Spolupráce pacienta v oblasti dentální hygieny nejenže významně přispívá průběhu léčby, ale především prodlužuje životnost vašeho chrupu. V případě nedodržování hygieny, či doporučených postupů, vznikají na vašich zubech barevné odlišnosti, což závisí pouze na vašem přístupu.

 

Co jsou rovnátka

Nasazujeme takzvaná rovnátka - snímací i fixní. Snímací aparáty - rovnátka, které si pacient může sám vyjmout, slouží k léčbě lehčích vad nebo k předléčení složitých anomálií před nasazením fixního aparátu, převážně v dětském věku. Dále se používají po léčbě fixním rovnátkem, ke stabilizaci dosaženého léčebného výsledku.

 

Léčba snímacím aparátem

Léčba snímacím aparátem slouží zpravidla k léčení drobných ortodontických vad. Rovnátka pacient užívá podle léčebného plánu. Během léčby upravujeme funkčnost aparátu, aby efekt byl co nejlepší. Snímací aparát se také používá po ukončení léčby fixním rovnátkem, pro ustálení docíleného stavu. Snímací aparát není univerzální metodou léčby.

 

Léčba fixním aparátem

Léčba fixním aparátem je nejčastější. Od drobných nerovností, přes mezery mezi zuby až po komplikované kefalometrické metody léčby. Tato metoda umožňuje odstranění široké škály vad a zároveň v posledních letech slouží rovnátka jako módní doplněk. Rovnátka jsou prostě IN a váš dokonalý úsměv je vaše nejlepší vizitka.

 

Objednávejte se, prosíme, telefonicky.